1. ראשי
  2. מידע נוסף
  3. מזון לכלבים

מזון לכלבים

תזונה בריאה ומאוזנת היא המפתח לבריאות שלנו וגם לבריאות של חיות המחמד. בבואנו לרכוש מזון לכלבים נוכל למצוא מבחר מותגים ומוצרים כך שהבחירה אינה פשוטה. אנו נסביר כאן כיצד בוחרים מזון שמתאים לכלב ומעניק לו את כל הרכיבים התזונתיים הדרושים לאורח חיים בריא ופעיל. כלב שאוכל טוב הוא כלב בריא, מלא מרץ ושמח. האיכות של האוכל ניכרת גם בפרווה מבריקה ועור נטול קשקשים.

מזון יבש כמזון עיקרי לכלב

כל עוד הכלב בריא ומסוגל לצרוך אוכל יבש לכלבים כדאי להשתמש במוצרי מזון יבשים. המזון היבש נוח בעבורכם ובעבור הכלב. יהיה לכם הרבה יותר קל לאחסן שק של אוכל יבש על פני קופסאות שימורים. כאשר משתמשים באוכל יבש כל מה שצריך לעשות הוא למלא את קערת המזון של הכלב בכמות מספקת של אוכל פעם אחת או פעמיים ביום. האוכל אינו מתקלקל ואינו מדיף ריח לא נעים כך שאין בעיה להשאיר אותו בקערת האוכל למשך מספר שעות. הכלב יוכל לאכול ברגע שירצה.

איך מזהים מוצרי מזון איכותיים לכלבים?

לרוב, מזון זול לכלבים יכלול כמות נמוכה  של חלבון איכותי וכמות גדולה של תחליפי בשר, חומרי טעם וקמח (חיטה ותירס). אוכל כזה אינו מומלץ כמקור תזונה עיקרי. אתם תהיו חכמים יותר ולא תתפתו לרכוש בזול אוכל לא איכותי. מזון יקר יותר יכלול לרוב רכיבים איכותיים שמספקים לכלב תזונה מאוזנת ומקור אנרגיה.

על מזון לכלבים להכיל כמות מספקת של חלבונים. אם תבחנו את התווית שעל המוצר תוכלו לדעת מהי כמות החלבון בכל מוצר ומהו המקור של החלבון. כדאי לבחור במזון שמכיל רכיבי בשר בכמות מספקת. על כמות החלבון להיות גבוהה יותר מכמות הפחמימות. מזון לכלבים שמכיל דגים נחשב מומלץ לצריכה וכך גם מזון שמכיל שיבולת שועל ואורז כמקור לפחמימות (במקום תירס).  המוצרים האיכותיים יכללו גם תוספת של ויטמינים ומינרלים שתואמים את הצרכים של הכלב.

מזון לכלבים על פי גיל

על המזון שאנחנו בוחרים להתאים גם לגיל של הכלב. ניתן למצוא בחנויות מזון שמתאים לגורים, מזון שמתאים לכלבים בוגרים ומזון מיוחד לכלבים מבוגרים. בחירה חכמה תהיה מזון איכותי שתואם גם את הגיל של הכלב, את גודלו ואת הגזע. 


logo בניית אתרים