1. ראשי
  2. מידע נוסף
  3. מזון לחתולים

מזון לחתולים

רגע לפני שאתם רוכשים שוב את אותו מזון לחתולים (איכותי ויקר ככל שיהיה) כדאי לעצור, לבחון את הרכיבים ולוודא שאכן מדובר באוכל בריא ומזין בעבור החתול האהוב שלכם. גם אם החתול אוהב מאוד את האוכל הקבוע שלו ואינו מראה סימנים של חולי או אלרגיה, חשוב לוודא שמדובר במזון עשיר שמספק את כל הרכיבים התזונתיים. לרוב, חוסר תזונתי שנוצר מצריכת מזון לא איכותי אינו מופיע מיד אלא רק לאחר זמן ממושך.

מאפיינים של מזון חתולים איכותי

תזונה בריאה לחתולים כוללת (לפחות) מינון של 35% חלבון מן החי עם עדיפות לחלבון ממקור איכותי. מזון לחתולים יכלול כמעט תמיד גם פחמימות שמקורן בחיטה או תירס. חתולים אינם זקוקים לפחמימות כך שכדאי להעדיף מזון שכולל אחוז נמוך ככל האפשר של פחמימות כאלו. מזון איכותי מיוצר מבשר ולא מעצמות. צריכת חלבון חשובה מאוד בעבור חתולים כך שנדגיש שוב כמה חשוב לוודא שבחרתם אוכל שמכיל בעיקר חלבונים.

איך נדע שבחרנו אוכל טעים?

מזון לחיות מחמד נמכר לרוב באריזות ענק. קיימות גם אריזות קטנות אך המחיר היחסי שלהן גבוה יותר בהשוואה למחיר של האריזות הגדולות. על אף שהאריזות הגדולות לכאורה זולות יותר, כדאי לרכוש תחילה אריזה קטנה ולוודא כך שהאוכל גם בריא, גם מתאים לגזע של החתול וגם טעים לו. אם החתול לא אוכל בהתלהבות את האוכל שבחרתם תוכלו לרכוש אריזה קטנה אחרת ולנסות מזון חתולים בריא נוסף.  

סוגים עיקריים של מזון לחתולים

אם אתם מגדלים גור חתולים נמליץ לרכוש בעבורו מזון איכותי שמותאם לגורים. בעבור חתולים בוגרים תוכלו לבחור מזון שמבוסס על עוף, בשר ברווז, בשר ארנבת, תערובת של בשר דגים, תערובת של בשר הודו. רוב בעלי החתולים מצליחים לזהות במהרה את הטעמים המועדפים על החתול שלהם. ברגע שתגלו מהו הטעם המועדף על החתול שלכם תוכלו גם אתם לרכוש בראש שקט אריזת חיסכון גדולה וחסכונית. אלו שמגדלים חתול מבוגר יוכלו במידת הצורך לרכוש בעבורו אוכל שמיועד לחתולים מבוגרים, אוכל רפואי, אוכל דיאטטי או אוכל דל בסוכר ומלח. 


logo בניית אתרים