1. ראשי
  2. מידע נוסף
  3. מזון יבש לכלבים

מזון יבש לכלבים

התזונה של חיית המחמד שלנו משפיעה רבות על הבריאות, מצב הרוח ורמת האנרגיה. כבעלי כלבים נרצה להעניק להם את המזון הטוב ביותר מבלי לחרוג מהתקציב. מזון יבש הוא הבחירה המועדפת על רוב בעלי הכלבים בגלל נוחות השימוש והיתרונות הבריאותיים. רוב הכלבים אוהבים מאוד את המזון היבש ואוכלים אותו בתיאבון. בעבורנו, מזון יבש לכלבים הוא מוצר נוח לשימוש שאינו מפיץ ריחות לא נעימים בבית. בהשוואה לאוכל טרי מפחיות שימורים, האוכל היבש נוח יותר לשימוש.

איך בוחרים נכון מזון יבש לכלבים?

בחירה חכמה של מזון לכלב תהיה כזו שתעניק לו את כל הרכיבים התזונתיים הדרושים ותתאים לו מבחינת גזע, גודל, כמות קלוריות ומצב בריאותי. ייתכן מצב בו אוכל כלבים זול יהיה טעים יותר לכלב אך הרבה פחות בריא. עליכם לדעת לבחור נכון באוכל שמכיל כמות סבירה של מלחים ושומנים. שימוש ארוך טווח באוכל לא איכותי עלול לבוא לידי ביטוי בפגיעה משמעותית בבריאות של הכלב.

על גבי כל שק מזון יבש לכלבים תוכלו למצוא תווית שמפרטת את הרכיבים של המזון. כדאי לקרוא את התווית בעצמכם ולא להסתפק רק בהמלצה של המוכר בחנות או חברים. חשוב לוודא שהמזון תואם את שלב החיים של הכלב (קיים מזון ייעודי בעבור גורים ובעבור כלבים מבוגרים או כלבות הרות ומניקות). כמו כן, יש לוודא שהמזון מתאים למשקל של הכלב ולגזע. אם מדובר במזון עם התאמה מיוחדת כמו חיזוק מערכת החיסון או שמירה על בריאות הכליות, תבדקו היטב האם אתם אכן זקוקים להתאמה הזו.

מה מתאים לכלב שלי?

במידה ומדובר בגור או כלב עם בעיה רפואית כלשהי, חשוב לבחור אוכל שתומך במצב הרפואי המיוחד. ברוב המקרים בהם דרוש אוכל מיוחד עקב בעיה רפואית או המלצה על עלייה במשקל, ווטרינר ימליץ לכם לבחור מזון מתאים ויקבע את הכמות היומית המומלצת. בעבור כלבים בריאים כדאי לבחור מזון יבש איכותי ועשיר. אין צורך לחשוש שימאס לכלב מהאוכל האחיד. כל עוד בחרתם אוכל איכותי שהכלב שלכם אוהב אין כל סיבה שלא תרכשו אריזה גדולה (האריזות הגדולות לרוב משתלמות יותר מבחינה כספית).

האם כדאי להחליף לכלב את האוכל לעתים קרובות?

כלבים שבעליהם מחליפים להם את האוכל לעתים קרובות ללא סיבה רפואית, מפתחים במהרה אנינות טעם ומתחילים לסרב לאכול מזון יבש לכלבים שבעבר הם זללו בהתלהבות. שינויים תכופים של סוג המזון עלולים לגרום גם לחוסר איזון תזונתי, בעיות עיכול ופגיעה במערכת החיסון. אם מצאתם מזון יבש שמספק לכלב את כל הצרכים התזונתיים שלו כדאי להתמיד ולהשתמש במזון הזה באופן קבוע. 


logo בניית אתרים