1. ראשי
  2. מידע נוסף
  3. מזון היפואלרגני לכלבים

מזון היפואלרגני לכלבים

אותן אלרגיות ורגישויות שאנחנו מכירים היטב מהסובבים אותנו מופיעות גם אצל כלבים. האלרגיות באות לידי ביטוי אצל הכלבים בקשיים בעיכול, גירוד וקרחות בפרווה. אם הכלב שלכם מראה את אחד הסימנים הללו כדאי לפנות אל וטרינר ולבצע בדיקת אבחון אלרגיה. כלבים שאובחנו כסובלים מאלרגיות אוכלים רק מזון היפואלרגני לכלבים באופן קבוע. מחקר שבוצע לאחרונה גילה שאוכל כלבים רגיל מעורר אצל כ-20% מהכלבים תגובה אלרגית כלשהי. ההמלצה בעבור אותם כלבים היא על מזון היפואלרגני לכלבים תוך הימנעות מכל מזון כלבים אחר.

מעבר אל מזון היפואלרגני לכלבים חיוני לשמירה על בריאות הכלב. מהר מאוד הכלב ירגיש טוב יותר, יהנה מהאוכל, יראה טוב יותר ולא יסבול מבעיות עיכול וגירודים באופן קבוע. אלרגיות למזון אצל כלבים הרבה יותר נפוצות ממה שאנחנו חושבים. בכל מקרה בו כלב מציג מצב של בעיות עיכול כרוניות או בעיות עור חוזרות כדאי לבצע בדיקה לאיתור אלרגיות מזון.

רגישות לאחד ממרכיבי המזון

אוכל יבש לכלבים כולל רכיבים רבים כך שעליכם לנסות לגלות מהו הרכיב שמעורר אצל הכלב תגובה אלרגית. רגישות נפוצה מאוד אצל כלבים היא רגישות לחלבון שמקורו בעוף. אם הכלב שלכם מגלה סימנים של אלרגיה והוא צורך מזון שמכיל חלבון עוף כדאי להחליף את האוכל הנוכחי בסוג שכולל חלבון שמקורו בכבש. כלבים עשויים להיות רגישים גם לחלבון שמקורו בדגנים כך שתתבקשו לחפש אוכל שמחליף את הדגנים באורז. בעבור כלבים שלא אוהבים אוכל על בסיס חלבון כבש אפשר לבחון אוכל על בסיס דגים עם דגש על סלמון.

מהו מזון היפואלרגני לכלבים?

כאשר יצרני הכלבים מגדירים מזון כלשהו כהיפואלרגני אתם יכולים לדעת שהרכיבים של המזון נבחרו בקפידה מתוך רשימה של מזונות שרוב הכלבים אינם מגיבים אליהם בתגובה אלרגית. הרכיבים עוברים בישול על מנת לצמצם עוד יותר סיכוי לתגובה אלרגית.

מתי צריך מזון היפואלרגני רפואי?

המלצה על מזון רפואי תינתן כאשר מזון כלבים היפואלרגני רגיל אינו מטיב עם הכלב. הרכיבים במזון היפואלרגני רפואי עוברים  תהליך הידרוליזה (פירוק ושינוי) שמונע את התגובה האלרגית. הסיכויים שהכלב יהיה אלרגי גם לאוכל הרפואי קטנים מאוד. החיסרון של האוכל הרפואי הוא המחיר הגבוהה כך שכדאי תחילה לנסות לפתור את הבעיה עם מזון היפואלרגני רגיל. 


logo בניית אתרים