1. ראשי
  2. מידע נוסף
  3. אוכל לכלבים

אוכל לכלבים

האוכל הנכון שיספק לכלב שלך את כל הצרכים התזונתיים שלו הוא המפתח לכלב בריא, אנרגטי ורגוע. על מנת לבחור נכון אוכל לכלבים עליכם לשים לב לרכיבים התזונתיים של האוכל בו בחרתם עם דגש על כמות החלבונים, המקור של החלבונים, כמות השומנים ותוספת של ויטמינים. חשוב לבחון את הערך הקלורי של המזון ולקבוע בהתאם את הכמות היומית.

אוכל לכלבים כדאי לרכוש באמצעות ספק אמין שמקפיד על טריות, איכות ואחסון נכון של המזון. כאשר אתם בוחרים מזון מתוצרת של חברה בינלאומית בעלת ניסיון וידע, אתם יכולים להיות רגועים בידיעה שהאוכל כולל את כל הרכיבים התזונתיים המומלצים לכלב בריא.

מתי כדאי להתייעץ עם וטרינר?

ישנם מצבים רפואיים בהם נחוץ אוכל מיוחד. וטרינר יוכל להמליץ לכם על שימוש באוכל ספציפי לכלבים עם בעיות השמנה, בעיות בכליות, כלבות מניקות ועוד. אוכל מיוחד לכלבים מומלץ גם בהתאם לגיל של הכלב והגזע. יהיו מקרים בהם הכלב יתבקש לצרוך רק אוכל מסוים בעוד במקרים אחרים יומלץ שילוב של כמה סוגי אוכל.

כמה כדאי לשלם על אוכל לכלבים?

על העלות של האוכל בו תבחרו להתאים לתקציב שלכם. לפני שאתם ממהרים לבחור באוכל היקר ביותר כדאי לבחון את הרכיבים של כמה סוגי אוכל ולבצע השוואה חכמה. מוצר טוב ובריא יהיה כזה שמכיל כמות מכובדת של חלבונים, מעט מלח ותוספת של ויטמינים. פעמים רבות תגלו שהאוכל היקר ביותר אינו בהכרח טוב יותר ממוצרים אחרים.

איזה אוכל כלבים הכי אוהבים?

ממש כפי שאנחנו נהנים מאוד לאכול אוכל עשיר בשומנים, מלחים וסוכר, כך גם הכלבים. לא נרכיב את התפריט היומי שלנו מפיצות וצ'יפס באופן קבוע למרות שמדובר בשני מאכלים מאוד טעימים. בהתאם לכך, לא נתפשר על איכות האוכל גם כאשר הכלב מאוד אוהב סוגי מזון דלים בחלבון ועשירים במלח או סוכר. עלינו לגלות אחריות ולהרכיב גם בעבור הכלב תפריט מאוזן ובריא.


בניגוד לבני אדם שמסוגלים להבין שמאכלים מסוימים יש לצרוך בכמות מצומצמת או לא לצרוך כלל, הכלב אינו מסוגל להבין זאת. ייתכן והוא יסרב תחילה לאכול אוכל לכלבים עם פחות מלח ופחות חומרי טעם. אך לאחר מספר ימים הוא יתרגל לאוכל החדש ובתוך זמן קצר ירגיש טוב יותר ויראה טוב יותר. 


logo בניית אתרים